נוגה גזית מידע וקורסים

 

 

 קצת על עצמי

אני נוגה גזית, אמא ל-3 ילדים שהם מורי הדרך שלי בחיים. נשואה לעומר שהוא האיש שמלווה ותומך בי בדרך בה אני פוסעת.

בעברי הייתי מורה חיילת בבית ספר שדה עין גדי, מורה לטבע וסביבה בבי"ס יסודי, מקימה ומנהלת של חווה חינוכית לגידול בעלי חיים (משק ילדים), מקימה ומרכזת של מגמה למדעי הסביבה בתיכון, מדריכה טיולים אקולוגיים סביב הכנרת בצוות "פרחי מדע" במכללת עמק הירדן, תואר ראשון בארכיאולוגיה וגיאוגרפיה, תואר שני בגיאוגרפיה - עד כאן ה"כובע הירוק" בחיי, חיים מלאים בעשייה למען הסביבה. וזה מה שניתן לראות באתר, הרבה ירוק, אדמה, ארץ, אהבת הארץ ושמים!

 

שמים. בא יום בו מצבה הבריאותי של נעה בתי הבכורה, היה כל כך גרוע, שהסתכלתי לשמים, ביקשתי והתחננתי שמישהו שם למעלה ישמע את קולי ויציל את חייה. לא היו לי ציפיות, ולא חשבתי שניתן בכלל לקבל תשובות מהשמים.

אך "במקרה" התשובות החלו להגיע, ואני את המסע הרגלי בשבילי הארץ, התחלתי להמיר במסע אל השמים.

 

יצאתי למסע אל השמים. יצאתי למסע אל הלוא נודע.

חשבתי שיוצאת אני למסע להצלת חייה של נעה.

אך יותר מכל ראיתי כי הצלתי את חיי!

 

המסע אל השמים

המסע החל בקורס רייקי אליו יצאתי עם בני עילם כשהיה בן 13. באותו קורס, המורה אמרה שהיא מוכרחה לתת רייקי במתנה. היא חיפשה אנשים שיהיו מוכנים לקבל את המתנה, ולא היה אף אחד פנוי. בהפסקה, ניגשתי אליה וסיפרתי לה על נעה, בתי הבכורה שמצבה הבריאותי כל כך גרוע שאני כאן בקורס בכדי קצת ללמוד ולהבין את מה שמעבר לשמים, כי נראה לי שלא ירחק היום ואאלץ להיפרד ממנה. ואם אדע, אולי הפרידה לא תהייה כל כך כואבת.

היא מיד הורתה לי להביא אותה לחניכת רייקי. על הניסים שקרו לנעה ולנו בעקבות הרייקי - קצרה היריעה מלתארם כאן. מצבה הבריאותי כל כך השתפר והיכולות שלה השתפרו - שכיניתי אותה "נעה של בראשית".

באותו קורס גיסתי סיפרה לי על "איש אחד, בשם רפי רוזן, שמזיז את הידיים (ככה, היא הדגימה לי את תנועות הערבול), ויכול להיות שהוא יוכל לעזור לנעה". לאחר ניסי הרייקי, אמרתי לעצמי את המשפט שמלוה אותי לאורך כל הדרך, "שכל שב בצד" ותן הזדמנות לדברים שאין ביכולתך להסבירם.

הגעתי אל רפי רוזן והתחלתי ללמוד ביואורגונומי [באותה עת רפי קרא לשיטה" ביואנרגיה שימושית"]. השיטה נראתה  לי הזויה. אך התקוה לעזור לנעה, והאפשרות להיות קרובה אל רפי שיעניק לה טיפולים בשעת הצורך, החזיקו אותי בקורס. בסיום הקורס לא הבנתי כלום! מה רבה היתה ההפתעה כשרפי אמר לי שהיעוד שלי הוא ללמד ביואנרגיה וללמד טיפול באהבה! מה שמצא חן בעיני שהוא אמר: "תגידו אני מוכן למלא את היעוד, ומרגע זה האחריות היא על היעוד למצוא אתכם...." ואכן לקח ליעוד שלי 6 שנים עד שמצא אותי כמורה לביואורגונומי ועוד שנתיים עד שהגעתי ללמד את ה"טיפול באהבה" - לאהוב את מה שיש. [בכל אותן שנים מאז האיבחון של רפי, לא ידעתי מה הכוונה לטפל באהבה עד לרגע שבו נחשפתי לספר "לאהוב את מה שיש" ובעקבותיו לסדנה]. 

 

סיפורו של מקום - "גשר לנוגה"

אחרי שנחשפתי לשיטת "העבודה" של ביירון קייטי, הרגשתי שאני חייבת להעביר את השיטה לכמה שיותר אנשים.

נסעתי לחו"ל ללמוד את השיטה, ועוד יותר "הורעלתי" במיוחדות של השיטה וביכולת שלה לחולל שינויים מרחיקי לכת בחייהם של כל אחת ואחד!

חזרתי הביתה וחיפשתי מקום שיהיה הבית של שיטת ה"עבודה" בצפון הארץ. מקום שבו יוכלו תושבי העמק, ואנשים מכל הארץ להיחשף ולתרגל את השיטה ולהעמיק את התובנות שלהם ואת החופש שלהם בתוך תוכם!

המקום פשוט חיכה לי. הכולבו הישן של קיבוץ גשר. בית במרכז הקיבוץ, בסמוך לחניות שעמד בשיממונו במשך קרוב ל-5 שנים!

כשקם הבית, החלטנו שהוא לא יהיה רק ה"בית שלי", אלא "בית" לכל תחומי החיים. בית שנוגע בנשמה, ומאפשר לה לצמוח.

ואז קם המרכז "גשר לנוגה" - מרכז להעצמה אישית הכולל בתוכו פעילויות של מורים שונים מתחומים שונים, שעושים טוב לנשמה!

בהזדמנות זאת רוצה להודות לכל הצוות הנפלא שעומל רבות להגיע אליכם, לגעת בכם, להביא אתכם אל המרחב הנפלא שיצרנו.

 

קצת עלי ועל משפחתי ניתן ללמוד מנאום הפתיחה של מרכז "גשר לנוגה"...( לחץ כאן )

 

  

על מועד פתיחת הקורס ב"גשר לנוגה" ראה לוח אירועים,

על מועד פתיחת הקורסים ב"גשר לנוגה" וברחבי הארץ. ראה אתר המכללה לביואורגונומי.

 

להלן הקורסים שאני מעבירה באהבה רבה!

 

 

  

 

מרגיש תקוע בחיים? יש דברים שאתה רוצה לעשות ולא מצליח? הפחדים שולטים בך? אתה חורק שיניים בשינה? רוצה לרזות ולא מצליח? בואו לסדנה ייחודית עם ד"ר תומר סברון
רוצה לדעת על הביואורגונומי? על הטיפול והריפוי על-פי רפי רוזן. את/ה מוזמן/ת לקרוא ולבוא וללמוד את השיטה בכדי ליצור איכות משמעותית בחייך!
מנחי סדנאות, מעבירי קורסים ומורים, באפשרותכם להשכיר חדרים במחירים נוחים. במרכז "גשר לנוגה" חדר סדנאות מרווח וגדול, ושני חדרי טיפולים פרטיים ונעימים.
מסע מרתק להכרת השיטה שפיתח רפי רוזן ז"ל בהסתמך על אנרגיית האורגון שגילה ווילהלם רייך. ביואורגונומי / ביורגונומי / ביואנרגיה שימושית הם שמות שונים לשיטה אחת מופלאה המחוללת שינויים משמעותיים באיכות חייו של האדם.
מטפל בביואורגונומי ומשלב בטיפול את הריקול הילינג, הרפואה החדשה והילינג. מטפל בבעיות פיסיות ובבעיות נפשיות. תגובת העפעפיים מאפשרת לראות עולם ומלואו הסמוי מהעין. יכולת זו מאפשרת לקבל תמונה מדוייקת בתחומי החיים השונים.
מיכה כהן - קיבוץ כברי - מעביר סדנאות חווייתיות ומעצימות של "לאהוב את מה שיש" "לאהוב את מי שיש" ובעיקר לקבל ולהוקיר את העצמי.
ביום השנה לפטירתה של נעה, התאספו המשפחה וחברים וקראו מילים אישית אליה
כאן תוכלו למצוא קישורים לספרים של ביירון קייטי, דפים לתרגול השיטה וסרטונים..
נעה גזית נפטרה ב- 28.2.2012. נוגה, עומר, עילם ורות, נפרדים מנעה..
מילים שכתבה נוגה לביתה נעה לרגל המעבר למעון נוה כנרת 30.7.2011
קורס זה הינו יחידה משלימה ומהווה חלק מקורס ביואורגונומי השלם.המטרה היא להכשיר את בוגרי הביואורגונומי לטפל באנשים ולהעמיק את הכלים הטיפוליים ברשותם,לקצראת הטיפול ולהגיע לרובדים ולעומקים חדשים. הקורס מועבר ע"י ד"ר נוגה גזית.
בהמשך לשיתוף הקודם, נוגה ממשיכה בשיתוף על תחושות/ מחשבות רגע אחרי שחל שיפור במצבה של נעה ביתה, לאחר שהיתה מאושפזת בטיפול נמרץ, דצמבר 2010
נוגה גזית משתפת במה שעבר עליה בזמן שביתה נעה שכבה בטיפול נמרץ בבית חולים דצמבר 2010
אם יש לך חלום שברצונך להגשים בשנה זו, אני מזמינה אותך לרכוש את כלי הביואורגונומי שרבים מהבוגרים שלנו, המיישמים את הכלי בחיי היום יום, חווים אותו ככלי משנה חיים.
סדנה חוויתית המיועדת לצועדים בדרך, לכל מי שנושא התקשור מעניין אותו, לאלה שכבר צעדו בדרך ויודעים, למי שרוצה לא להרגיש לבד בעולם הרוח, למי שרוצה ללמוד על הממדים האחרים ולראות איך הם משרתים את חיי היום יום שלו.
קבוץ גשר - חיפה - תל אביב - ירושלים - ד"ר נוגה גזית. בוגרת ביה"ס של ביירון קייטי. מורה לביואורגונומי ול-The Work של ביירון קייטי. חולמת לעשות את העולם טוב יותר באמצעות תהליך של צמיחה שכל אחד עושה בעצמו. מאמינה ששלום יגיע כשהשלום הפנימי ישכון בתוכנו.
עילם גזית - קבוץ גשר - תל אביב - בוגר ביה"ס של ביירון קייטי ובוגר קורס מנחים של השיטה מטעם "גשר לנוגה". מנחה סדנאות בתחום, יוצר "טיולי פנימה" שילוב טיולים בטבע עם עבודת מודעות פנימית.
אזור השרון - חיפה - ירון ספקטור - את החיפוש שלי התחלתי כשהשתחררתי מהשירות הצבאי כמ"פ ביחידה מובחרת והמשכתי בו במקביל ללימודי תואר ראשון ושני במערכות מידע בטכניון. ב-2005 כבר לימדתי ולמדתי יוגה במשך עשור. טיפלתי בשיאצו ובעיסוי משולב במשך שנים. עבדתי והתנדבתי עם מבוגרים וקשישים וגם עם ילדים בסיכון ותינוקות.
אזור השרון - שרון ברגרין - אני מאפשרת בשיטת העבודה של בירון קייטי. בוגרת בית הספר של בירון קייטי. למדתי במכללה לרפואה הוליסטית בכרכור - הילינג, פרחי באך, נומרולוגיה, תזונה ומודעות ובהודו עיסוי. אני מטפלת, בת זוג ואם לשתיים. עבודת מודעות היא אהבתי הגדולה.
תל - אביב - ארנינה קשתן - אשה צוחקת, אוהבת חיים ואדם, ממשיכה כל הזמן לגלות ולהשתחרר... חלוצת שיטת "העבודה" בארץ (1998) ומי שהביאה את ביירון קייטי לראשונה לישראל ב-2003. בוגרת בית-הספר הבינ"ל בהכשרת ביירון קייטי, מאפשרת (facilitator) בכירה בשיטת העבודה ומדריכת סדנאות למאפשרים ולקהל הרחב.
חיפה - בתגל אריאל - מאפשרת ליחידים ומנחת קבוצות לכל הגילאים.יוצרת בתחומי האמנות והבמה מטעם המדרשה לאמנות. בעלת נסיון רב בהדרכת ילדים בתחומי האמנות והדרמה בוגרת בית הספר של ביירון קייטי 2006.
קרני שומרון - שולי שריג - מאפשרת ומורה לשיטת העבודה. מאמנת אישית ועסקית מטעם איק"א, מגשרת ומנחת קבוצות. BA במדעי ההתנהגות ובעלת MA בתקשורת.
רעננה - מוסמכת של "העבודה" - שפות: עברית - רוסית - אנגלית
מודיעין - אזור המרכז – איזור ירושלים טל נסיה כהן – באה מאהבה. CF מנחה מוסמכת 'לעבודה'- ביירון קייטי.מאפשרת ומדריכה רב תחומית בתהליכי העצמה ושינוי המתמחה בתרפיות איזון גופני-נפשי - אנרגטי ובתהליכי טרנספורמציה תודעתית.
תל-אביב - כפר-שמריהו – לאורה לבנת - מאפשרת ומדריכה מוסמכת בשיטת ה"עבודה" מטעם תוכנית ההכשרה של ביירון קייטי.Certified Facilitator Mentor מאפשרת רב-תחומית, מנחה סדנאות וקורסים, מאפשרת באופן פרטני. חברת צוות במרכז פתח למחשבה. בוגרת מכון אדלר: אימון אישי לחיים ולמשפחה והנחיית קבוצות להורים, תואר ראשון בפסיכולוגיה.
כליל - גליל מערבי, סמדר דבורה לוי בוגרת בי‘‘ס של ה‘‘עבודה‘‘ של ביירון קייטי. סמדר מוסמכת מטעם bki מעבירה ריטריטים, סדנאות, קבוצות וטיפולים של ה‘‘עבודה‘‘.
אזור זכרון יעקב ופרדס חנה - ליאב יני, מטפל שיאצו ובוגר בית הספר של ביירון קייטי, מתרגל באופן יום יומי את השיטה כ-8 שנים. מנחה את שיטת העבודה ומטפל באופן פרטני כ-6 שנים.תירגם את הדיוידיים של ביירון קייטי לעברית. מנהל את האתר "הבמה של העבודה" בישראל.
חיפה - צילה הרטמן - מאפשרת, C.F.מוסמכת מטעם ביה"ס הבינ"ל בהכשרת ביירון קייטי לשמש מאפשרת בכירה בשיטת "העבודה". M.Ed תואר שני בחינוך, מטפלת, מאמנת. מורה ומייסדת קהילה עובדת, מפגשים לבוגרי ביה"ס של ביירון קייטי, ולבוגרי קורסים של "לאהוב את מה שיש" ברחבי הארץ.
ירושלים - תל אביב - קציר - סמדר סבוראי - אני הומאופתית קלאסית מעל 20 שנה ומתעסקת בנבכי הנפש בכל שנות עבודתי. את ה"עבודה" של ביירון קייטי הכרתי לפני 3 שנים והתאהבתי בדרך המופלאה בפשטותה, הכלים שמאפשרים לכל אחד לבדוק את המחשבות שלו. אני בוגרת ביה"ס של ביירון קייטי בגרמניה ומאפשרת של ה"עבודה".